zaluzje poziome

Żaluzje poziome aluminiowe

Żaluzje poziome aluminiowe są najbardziej rozpowszechnionym typem osłon okiennych. Żaluzje te są bardzo funkcjonalne i wygodne w użyciu. Poprzez regulację kąta nachylenia lameli (pojedynczych aluminiowych listków żaluzji) ustawia się natężenie wpadającego światła do wnętrze pomieszczenia.
Dużą zaletą żaluzji poziomych aluminiowych jest ich odporności na wilgoć i wodę przez nadają się do zamontowania w pomieszczeniach takich jak kuchnia lub łazienka.
Duży wybór kolorystyczny lameli żaluzji, w tym także lameli perforowanych i drewnopodobnych, zaspokoi każde gusta.

Kolor osprzętu (rynny, sznurki itp.) do żaluzji oferowanych przez firmę SPECROL można dobrać do niemal każdego okna, aby jak najlepiej wyglądały i komponowały się, będąc zawieszone na ramie okiennej.
Żaluzje poziome aluminiowe w naszej ofercie występują w trzech szerokościach lameli: 16 mm, 25mm, 50mm.

Żaluzje poziome aluminowe można montować bezpośrednio na skrzydle okna, ścianie oraz do sufitu (dot. 16 mm oraz 25 mm). Żaluzje o lamelach 50 mm montuje się na ścianie lub do sufitu.
Regulacja żaluzji aluminiowych poziomych odbywa się za pomocą samego koralika lub przy pomocy sznurków i pokrętła.

Wzornik kolorów lameli żaluzji aluminiowych poniżej:

Kolory lameli żaluzji aluminiowych 16mm i 25mm

Kolory lameli żaluzji aluminiowych 50 mm

 

Lamele aluminiowe 16 mm

Żaluzje o szerokości lameli (listków) 16 mm to najwęższe aluminiowe żaluzje dostępne na rynku.
Chcąc zamontować lamele o tej szerokości mają Państwo do wyboru 3 systemy, które różnią się głównie sposobem regulacji (sznurek +pokrętło albo sam koralik) oraz sposobem zawieszenia na skrzydle okna. Są to:

AMARANT to najprostszy system, który można montować zarówno na skrzydle okna, jak i na ścianie lub suficie. Lamele żaluzji reguluje się za pomocą sznurka (podciąganie) i pokrętła (zmiana kąta lameli). Ten system, jako jedyny, może być zamontowany bezinwazyjnie na skrzydle okna, tj. na same zaczepy bez użycia wkrętów.żaluzja amarant

ISORAMA to system montażu żaluzji poziomych aluminiowych bezpośrednio na skrzydle okna. Lamele reguluje się za pomocą sznurka (podciąganie) i pokrętła (zmiana kąta nachylenia lameli). W przeciwieństwie do AMARANTu, nie ma widocznej rynny, lecz jest płaska kaseta, do której przymocowane są lamele.

żaluzja isoram

IOSTRA to system podobny do ISORAMA, ale zamiast pokrętła i sznurka, lamele reguluje się tylko za pomocą jednego sznurka koralikowego (zmiana kąta lameli i podciąganie). Jest to system najczęściej montowany i rekomendowany przez nas jako najnowocześniejszy i najwygodniejszy.

żaluzja isotra

 

Lamele aluminiowe 25 mm

Żaluzje o szerokości lameli 25 mm są najpowszechniejsze wśród żaluzji poziomych.
Podobnie, jak przy lamelach 16 mm, żaluzje aluminiowe o szerokości 25 mm montuje się w systemach AMARANT, ISORAMA i ISSO, a dodatkowo oferujemy dla tych lameli system ISSO Top.

ISSO Top to modyfikacja systemu ISSO, która polega na tym, że tasiemki po bokach lameli (podtrzymujące lamele, gdy np. skrzydło okna jest uchylone) są niewidoczne.

 

Lamele aluminiowe 50 mm

Aluminiowe żaluzje poziome o największych lamelach – 50 mm – stworzone są z myślą o wielkogabarytowych oknach, wnękach oraz innego typu przeszkleniach, które wymagają dużych osłon.
W naszej ofercie posiadamy wzory lameli o jednolitym, gładkim kolorze oraz perforowane (dziurkowane).
Żaluzje 50 mm montowane są do sufitu lub ściany za pomocą specjalnych uchwytów. Sterowanie odbywa się za pomocą sznurków lub za pomocą łańcuszka.
Żaluzje aluminiowe 50 mm dostępne są z opcją sterowania elektrycznego.

 

Kontaktspecrol żaluzje poziome