Rolety zewnętrzne Wrocław

Rolety zabezpieczające oraz antywłamaniowe Wrocław

Rolety zewnętrzne

Montaż tych rolet to najskuteczniejszy sposób na zabezpieczenie domu przed promieniami słonecznymi. Latem przed zbytnim nagrzewaniem a zimą przed utratą ciepła. W gorące dni rolety zewnętrzne w dobrze zaizolowanym domu z powodzeniem mogą zestąpić klimatyzację. Dzięki różnym kształtom skrzynek oraz szerokiej gamie kolorów z powodzeniem stanowić mogą element dekoracyjny budynku. Dodatkowym atutem rolet jest zabezpieczenie okien (szyb) przed gradem, deszczem czy silnym wiatrem. Jednocześnie są sporym utrudnieniem dla potencjalnego włamywacza. Rolety zewnętrzne gwarantują doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną, dlatego świetnie spełniają swoją rolę w domkach jednorodzinnych jak również w blokach i kamienicach.Wszystkie rodzaje rolet zewnętrznych mogą być obsługiwane manualnie za pomocą taśmy lub elektrycznie .
Wyposażenie rolet w silniki elektryczne daje wiele możliwości ich sterowania z dużo większą wygodą. Zaczynając od najprostszego rozwiązania czyli zastosowania włączników klawiszowych, poprzez obsługę pilotem do sterowania smartfonem. W sterowania silnikami istoty jest ich dobór w  zależności od ciężaru rolety, miejsca montażu, usytuowania budynku, przeznaczenia, uwzględniając drogi ewakuacyjne.W roletach zewnętrznych można stosować silniki standardowe z detekcją przeszkód oraz awaryjnym otwieraniem korbą lub stacją UPS.

Rolety zewnętrzne ze względu na sposób montażu można podzielić na:

Rolety zewnętrzne adaptacyjne- montaż tego typu rolet stosuje się po wykonaniu docieplenia budynku. Stosując odpowiednie techniki mocowań rolety te można przytwierdzić do każdej ściany bez względu na grubość i rodzaj docieplenia.
Rolety zewnętrzne podtynkowe (Integro)- ten typ rolet najchętniej jest stosowany w nowo budowanych domkach jednorodzinnych. Jedną z ich zalet jest to, że są montowane w warstwie docieplającej i skrzynki są niewidoczne. Podobnie jak w roletach adaptacyjnych dostęp do klap rewizyjnych jest od zewnątrz.

Rolety zewnętrzne nadstawne- rolety te można stosować tylko po uprzednim uwzględnieniu ich przez projektanta, ponieważ skrzynki montowane są bezpośrednio nad ramą okna i mają wpływ na ich wysokość. Podobnie jak rolety adaptacyjne ich zaletą jest to, że są niewidoczne od zewnątrz, natomiast klapy rewizyjne są od strony wewnętrznej pomieszczeń.Rolety zewnętrzne antywłamaniowe (klasa R3 odporności na włamanie)- rolety spełniają wymogi zabezpieczenia przed włamaniem z certyfikatem iT30. W szczególności mają zastosowanie w bankach , sklepach z bronią , aptekach , serwerowniach , sklepach jubilerskich oraz we wszystkich innych obiektach z drogocennymi lub niebezpiecznymi przedmiotami.

Dokonując wyboru systemu roletowego oraz producenta należy pamiętać o najważniejszej rzeczy jaką jest prawidłowy montaż rolet bez którego nawet najlepszy produkt nie uzyska swojej pełnej wartości eksploatacyjnej.

KOLORYSTYKA

Pancerze roletowe dostępne są w ponad 30 kolorach, a inne element rolet zewnętrznych takie jak skrzynie czy prowadnice możemy pomalować na Państwa życzenie w dowolnym kolorze z palety RAL.


STEROWANIE roletami zewnętrznymi

Nasza oferta obejmuje pełną gamę akcesoriów, które dają dużą elastyczność rozwiązań i wygodę użytkowania. Dajemy Państwu możliwość wybrania odpowiedniej dla siebie metody sterowania roletami zewnętrznymi.

Sterowanie w zależności od potrzeb użytkowników może odbywać się: ręcznie, poprzez napęd elektryczny za pomocą nadajnika naściennego lub pilota, a także dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona.

 Rolety zewnętrzne – sterowanie ręczne (napęd ręczny) do tej pory był najbardziej popularnym, a zarazem wydawać by się mogło ekonomicznym rozwiązaniem, który wymaga jednak znacznie większego nakładu sił związanego z obsługą rolet. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji gdy posiadamy dużą ilość rolet lub są one dużych gabarytów.
W swojej ofercie z napędów ręcznych posiadamy:

-zwijacze na taśmy lub linki
-zwijacze korbowe
-mechanizmy sprężynowe z zamkiem

Zwijacze ręczne stosuje się najczęściej do obsługi rolet typowych, o stosunkowo niewielkich rozmiarach.

Rolety zewnętrzne – sterowanie elektryczne (napęd elektryczny) jest rozwiązaniem znacznie wygodniejszym i coraz bardziej przystępnym cenowo. Pancerz rolety jest podnoszony i opuszczany za pomocą siłownika elektrycznego. Siłowniki elektryczne zapewniają maksymalną wygodę obsługi rolet. Dzięki możliwością sterowania mamy do wyboru:

• sterowanie centralne – z jednego miejsca dla wszystkich rolet

• sterowanie indywidualne – z jednego miejsca dla każdej rolety osobno.
Dzięki najnowszej technologii mogą Państwo skorzystać z zegara sterującego, który automatycznie podniesie i opuści pancerz rolety o ustalonej godzinie.
Dodatkowo mając do wyboru sterowanie radiowe lub przewodowe dajemy Państwu pełną elastyczność rozwiązań:

• sterowanie radiowe (bezprzewodowe) – nie wymaga dodatkowe okablowania, przez co nasze ściany są nienaruszone i możemy to sterowanie zastosować w dowolnym miejscu w domu. Polecenia odnośnie opuszczenia, podniesienia czy też zatrzymania rolety są przesyłane do siłownika przy pomocy pilota lub nadajnika naściennego. Ten typ sterowania pozwala nam na nieograniczoną możliwość konfiguracji.

• sterowanie przewodowe – możliwość obsługi rolety za pomocą przełącznika klawiszowego, kluczowego lub obrotowego (przełączniki mogą być z podtrzymaniem lub bez podtrzymania). Dzięki wykorzystaniu systemów sterowań istnieje możliwość skonfigurowania wielu indywidualnych rozwiązań.

Zapytaj o bezpłatną wycenę rolet zewnętrznych.  Prześlij do nas zapytanie na maila biuro@specrol.pl lub używając formularza kontaktowego określając rozwiązanie systemowe, wymiar, kolor oraz oczekiwania dotyczące sterowania.