Rolety zewnętrzne Wrocław


Rolety zewnętrzne (zabezpieczające) i antywłamaniowe

Rodzaje i zastosowanie rolet zewnętrznych

Praktyczny system, który chroni nas na trzy sposoby to rolety zewnętrzne : doskonale izoluje termicznie, chroni prywatność
a także zapewnia skuteczną barierę akustyczną
Wykonywane z wyselekcjonowanych materiałów, gwarantują najwyższą jakość. Rolety zarówno w systemie podtynkowym, adaptacyjnym, nadprożowym jak i nadstawnym są stworzone z myślą o poprawie bilansu energetycznego budynku. zimą w znacznym stopniu pozwalają obniżyć koszty ogrzewania, latem natomiast, gdy świeci słońce, a na zewnątrz panuje wysoka temperatura, zapewniają przyjemny chłód.
Dzięki przemyślanej konstrukcji i odpowiednio dobranym surowcom rolety stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi.

rolety wrocław

Sposoby sterowania roletami zewnętrznymi

Wszystkie rodzaje rolet zewnętrznych mogą być obsługiwane manualnie za pomocą taśmy lub elektrycznie. Z wyjątkiem rolet antywłamaniowych w klasie RC2 i RC3, do tych systemów stosuje się wyłącznie napędy elektryczne.
Wyposażenie rolet w silniki elektryczne daje wiele możliwości ich sterowania z dużo większą wygodą. Zaczynając od najprostszego rozwiązania czyli zastosowania włączników klawiszowych, poprzez obsługę pilotem do sterowania smartfonem. W sterowania silnikami istoty jest ich dobór w  zależności od ciężaru rolety, miejsca montażu, usytuowania budynku, przeznaczenia, uwzględniając drogi ewakuacyjne. W roletach zewnętrznych można stosować silniki standardowe z detekcją przeszkód oraz awaryjnym otwieraniem korbą lub stacją UPS.

automatyka do rolet

W roletach zewnętrznych można znaleźć kilka systemów w których stosowane są różne sposoby montażu i posadowienia na oknie lub elewacji:

SK, SKE i SKP, SKO i SKO-P przeznaczone są do zastosowania głównie w budynkach istniejących. Montaż tego typu rolet stosuje się po wykonaniu docieplenia budynku. Stosując odpowiednie techniki mocowań rolety te można przytwierdzić do każdej ściany bez względu na grubość i rodzaj docieplenia. 


Systemy podtynkowe SP oraz SP-E przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących, po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża. Ten typ rolet najchętniej jest stosowany w nowo budowanych domkach jednorodzinnych. Jedną z ich zalet jest to, że są montowane w warstwie docieplającej i skrzynki są niewidoczne. Podobnie jak w roletach adaptacyjnych dostęp do klap rewizyjnych jest od zewnątrz.


Systemy nadstawne SKT OPOTERM

SKT OPOTERM jest propozycją firmy Aluprof skierowaną do osób, które oczekują funkcjonalnego rozwiązania. Rolety te mogą być zastosowane w nowo wznoszonych obiektach, jak również podczas modernizacji budynków  istniejących. Jest bardzo uniwersalny umożliwiający montaż bez zabudowy, z zabudową częściową bądź całkowitą. Rolety te można stosować tylko po uprzednim uwzględnieniu ich przez projektanta, ponieważ skrzynki montowane są bezpośrednio nad ramą okna i mają wpływ na ich wysokość. Podobnie jak rolety adaptacyjne ich zaletą jest to, że są niewidoczne od zewnątrz, natomiast klapy rewizyjne są od strony wewnętrznej pomieszczeń.


Ważna informacja o zastosowaniu rolet zewnętrznych!

Wszystkie powyższe systemy bardzo często są określane mianem rolet antywłamaniowych- jest to błędne twierdzenie. Można je nazwać roletami zabezpieczającymi które pełnią funkcję przede wszystkim zabezpieczenia termicznego chroniąc przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia latem i utratą temperatury zimą. Dopiero później rolety zabezpieczające chronią obiekty przed ewentualnym włamaniem- ale też nie tak jak systemy typowo stworzone w tym celu czyli rolety antywłamaniowe w klasie RC2 i RC3.

Jakość systemu gwarantuje również zabezpieczony patentem mechanizm zapadkowy w dolnej części rolety, zapobiegający przed próbą podniesienia kurtyny rolety.
Rolety antywłamaniowe dostępne są w różnych kolorach, co umożliwia jego swobodne dopasowanie do kolorystyki okien i fasad budynku. W szczególności mają zastosowanie w bankach , sklepach z bronią , aptekach , serwerowniach , sklepach jubilerskich oraz we wszystkich innych obiektach z drogocennymi lub niebezpiecznymi przedmiotami

Rolety antywłamaniowe to innowacyjny system, łączący
w sobie estetykę i trwałość. Montuje się je zarówno w nowo wznoszonych, jak i w istniejących już budynkach. Produkt z powodzeniem spełnia swoją funkcję, dzięki wzmocnieniu poszczególnych elementów, m.in. prowadnic, których konstrukcja uniemożliwia odgięcie oraz wyciągnięcie profili roletowych. Dodatkowo odpowiednio mocna konstrukcja kurtyny rolety zapobiega jej uszkodzeniu podczas uderzenia. Aluprof jako pierwszy otrzymał dla swojego produktu III klasę odporności na włamanie.
Potwierdziły to badania, przeprowadzone w akredytowanym laboratorium badawczym, zgodne z PN-EN 1627:2011. .Kolorystyka profili rolet zewnętrznych

kolory rolet zewnętrznych

Bardzo duża ilość czynników wpływa i ma ogromne znaczenie w poprawnym działaniu rolety zewnętrznej. Jej poprawne oraz bezawaryjne działanie przez wiele lat zależy przede wszystkim od montażu zgodnego z normami dotyczącymi produktu. Natomiast odpowiedni  montaż jest uzależniony od dokładnego pomiaru oraz odpowiedniego doboru systemy rolety. Przy każdym z systemów muszą być spełnione indywidualne warunki dotyczące każdego z nich bez których prawidłowy montaż rolet jest niemożliwy.

Następnym bardzo istotnym punktem mającym ogromne znaczenie i mającym bardzo duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie rolet jest jej wykonanie zgodne z normami oraz technologią z użyciem komponentów dedykowanych dla produktu przez systemodawcę – naszym przypadku firmę  Aluprof. Użycie podzespołów z różnych systemów rolet i od różnych producentów może skutkować niepoprawną pracą, częstymi awariami, które wiążą się z dodatkowymi kosztami serwisu rolet.  Montaż rolet musi odbyć się zgodnie ze sztuką budowlaną uwzględniając przede wszystkim poziom skrzynki oraz pion prowadnic rolety. Przy mocowaniu rolety trzeba uwzględnić rodzaj podłoża (ściany) z jakiej wykonany jest budynek aby odpowiednio dobrać elementy techniki mocowań (kołki, wkręty).

rolety zewnętrzne montaż

Montaż rolet zewnętrznych zazwyczaj nie trwa zbyt długo, ale oczywiście wszystko zależne jest od indywidualnych warunków. Każdy montaż wykonywany przez nas odbywa się zgodnie ze sztuką budowlaną, a także z zachowaniem wszystkich norm i zasad. Zawsze uwzględniamy także takie czynniki jak pion prowadnic rolety czy poziom skrzynki, a także dokładne dopasowujemy różne elementy do cech i właściwości danego obiektu. Przykładem może być rodzaj podłoża, do którego mocowane są rolety. W zależności od jego właściwości dobieramy konkretne elementy mocowania takie jak kołki czy też wkręty. Stosujemy jedynie sprawdzone i pewne metody montażu.

Niedopuszczalne jest mocowanie rolety przyklejając silikonem lub klejem montażowym!

Rolety zewnętrzne po ukończonym montażu musi zostać sprawdzona pod kątem poprawnego działania. W przypadku rolet zewnętrznych z napędem elektrycznym należy wyregulować skrajne położenia (górne i dolne) płaszcza rolety. Wszystkie to oferuje oczywiście nasza firma. Montaż rolet jest bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na ich bezawaryjność, a także prawidłowe działanie. Stąd też takie zadanie powinno być wykonywane jedynie przez profesjonalistów takich jak my. Jedynie wtedy można mieć pewność, że rolety zostały właściwie zamontowane, a dzięki temu przynosić będą one same korzyści. Chodzi tu przede wszystkim o największą- energooszczędność czy też spełnianie funkcji ochronnej lub antywłamaniowej. 

Zapytaj o bezpłatną wycenę rolet zewnętrznych.  Prześlij do nas zapytanie na maila wypełniając formularz kontaktowy.

Określ rozwiązanie systemowe, wymiar, kolor oraz oczekiwania dotyczące sterowania.