Naprawa krat zwijanych – rolowanych

Naprawa krat zwijanych oraz ich konserwacja to jedna w kilku usług serwisowych oferowanych przez naszą firmę. Kraty zwijane są stosowane w miejscach, w których istotne jest zabezpieczeniu pomieszczenia bez konieczności zasłaniania  (przykładem ich zastosowań są sklepy w galeriach handlowych). Zasada działania krat jest bardzo podobna do rolet zewnętrznych, lecz zamiast pancerza zastosowano w nich profile perforowane. Jako napęd służą jednofazowe silniki elektryczne z wbudowanym systemem awaryjnego podnoszenia w razie awarii zasilania.

Ze względu na częste akty wandalizmu i kradzieży w miejscach takich jak sklepy, pasaże handlowe, banki czy muzea zabezpieczane są kratą która w pełni chroni oraz zabezpiecza i jednocześnie pozwala w pełni eksponować wnętrze.
Rolowana krata to bezpieczne rozwiązanie. Standardowo wyposażona jest ona w poniższe rodzaje zabezpieczeń. Są to bardzo istotne elementy wpływające na prace kraty oraz bezpieczeństwo osób obsługujących. Bardzo istotne jest utrzymanie tych elementów w dobrej kondycji technicznej
– zabezpieczenie przed samoczynnym rozwinięciem się pancerza (hamulec bezpieczeństwa),
– zabezpieczenie przed przygnieceniem zamykającą się kratą (kontaktowy czujnik bezpieczeństwa w listwie dolnej lub układ fotokomórek),
– elektroniczny czujnik przeciążeniowy lub mechaniczny wyłącznik ciągniony uniemożliwiają   wciągnięcie kraty,
– awaryjny ręczny system otwierania kraty.

Kraty zwijane

Rolowane kraty Aluprof to rozwiązanie wszechstronne. Kratę zamontować można zarówno w obiektach już istniejących jak i w nowopowstających. Podstawową funkcją i zaletą kraty rolowanej jest zabezpieczenie obiektu przy jednoczesnej możliwości:
prezentacji ekspozycji,
zapewnienia właściwej wentylacji w pasażach i garażach podziemnych, parkingach wielokondygnacyjnych,
zmiany rozstawu i liczby okienek w celu tworzenia wybranych przez Państwa wzorów,
zastosowania przeszklenia w profilu kraty, które stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wiatrem, deszczem, pyłem itp.
Krata zwijana jest na aluminiową rurę nawojową osadzoną w skrzynce lub na konsolach stanowiących jej podporę i ułożyskowanie. Konsole mocowane są bezpośrednio do ściany lub innych elementów konstrukcyjnych obiektu.
W wypadku krat montowanych w obrębie nadproża należy zwrócić uwagę na minimalną wysokość nadproża niezbędną do zamontowania kraty (średnica nawoju zależna od wysokości kraty lub wielkości skrzynki osłonowej).

Naprawa krat zwijanych SPECROL-kontakt serwis

Naprawa krat zwijanych rolowanych