montaż rolet wrocław

Montaż rolet- podejmując decyzję o montażu rolet kierujemy się różnymi względami. 

Rolety okienne zewnętrzne wpływają na energooszczędność budynków, a także zapewniają komfortowe warunki bytowe. Jednak same rolety nie mogą zagwarantować najlepszych efektów, a wpływ na uzyskane parametry ma bezpośrednio montaż. Niezwykle istotną sprawą jest zachowanie pewnych zasad, a także przestrzeganie pewnych reguł. Wpisując w wyszukiwarce hasło: montaż rolet Wrocław możecie przekonać się Państwo, że cały proces wymaga posiadania na ten temat sporej wiedzy i doświadczenia. Na szczęście nasza firma czuwa nad wszystkim, a nasze doświadczenie zdobywane było na przestrzeni wielu lat. Montaż rolet polega na wykonaniu wielu czynności w odpowiedniej kolejności. Prawidłowe przeprowadzenie takich prac wpływa na możliwość uzyskania najlepszych efektów.

Co przed montażem?

Bardzo duża ilość czynników wpływa i ma ogromne znaczenie w poprawnym działaniu rolety zewnętrznej. Jej poprawne oraz bezawaryjne działanie przez wiele lat zależy przede wszystkim od montażu zgodnego z normami dotyczącymi produktu. Natomiast odpowiedni  montaż jest uzależniony od dokładnego pomiaru oraz odpowiedniego doboru systemy rolety. Przy każdym z systemów muszą być spełnione indywidualne warunki dotyczące każdego z nich bez których prawidłowy montaż rolet jest niemożliwy.

Następnym bardzo istotnym punktem mającym ogromne znaczenie i mającym bardzo duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie rolety jest jej wykonanie zgodne z normami oraz technologią z użyciem komponentów dedykowanych dla produktu przez systemodawcę – naszym przypadku firmę  Aluprof. Użycie podzespołów z różnych systemów rolet i od różnych producentów może skutkować niepoprawną pracą, częstymi awariami, które wiążą się z dodatkowymi kosztami serwisu rolet.  Montaż rolet musi odbyć się zgodnie ze sztuką budowlaną uwzględniając przede wszystkim poziom skrzynki oraz pion prowadnic rolety. Przy mocowaniu rolety trzeba uwzględnić rodzaj podłoża (ściany) z jakiej wykonany jest budynek aby odpowiednio dobrać elementy techniki mocowań (kołki, wkręty).

Jak wygląda montaż rolet zewnętrznych?

Montaż rolet zewnętrznych zazwyczaj nie trwa zbyt długo, ale oczywiście wszystko zależne jest od indywidualnych warunków. Każdy montaż wykonywany przez nas odbywa się zgodnie ze sztuką budowlaną, a także z zachowaniem wszystkich norm i zasad. Zawsze uwzględniamy także takie czynniki jak pion prowadnic rolety czy poziom skrzynki, a także dokładne dopasowujemy różne elementy do cech i właściwości danego obiektu. Przykładem może być rodzaj podłoża, do którego mocowane są rolety. W zależności od jego właściwości dobieramy konkretne elementy mocowania takie jak kołki czy też wkręty. Stosujemy jedynie sprawdzone i pewne metody montażu. Niedopuszczalne jest mocowanie rolety do styropianu lub klejenie na silikon!!! 

Co po montażu?

Roleta po ukończonym montażu musi zostać sprawdzona pod kątem poprawnego działania. W przypadku rolet z napędem elektrycznym należy wyregulować skrajne położenia (górne i dolne) płaszcza rolety. Wszystkie to oferuje oczywiście nasza firma. Montaż rolet jest bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na ich bezawaryjność, a także prawidłowe działanie. Stąd też takie zadanie powinno być wykonywane jedynie przez profesjonalistów takich jak my. Jedynie wtedy można mieć pewność, że rolety zostały właściwie zamontowane, a dzięki temu przynosić będą one same korzyści. Chodzi tu przede wszystkim o największą- energooszczędność czy też spełnianie funkcji ochronnej lub antywłamaniowej. 

Dokonując wyboru systemu roletowego oraz producenta należy pamiętać o najważniejszej rzeczy jaką jest prawidłowy montaż bez którego nawet najlepszy produkt nie uzyska swojej pełnej wartości eksploatacyjnej.

Rolety zewnętrzne- zestawienie systemów

Poniżej w linku przedstawiamy instrukcję użytkowania rolet która w znacząco wpłynie na bez awaryjność ich eksploatacji oraz pomoże uniknąć kosztów związanych z ich serwisem.

Instrukcja_uzytkowania_i_konserwacji_rolety

montaż rolet

kontakt-serwis